© GlobalSoccerTransfers.co.uk
World Latest manager moves/changes this month
(October 2017)
Back Forward Refresh Print Transfer Key

Date

First Name

Name

Nat.

Club/Nation

DOB/Age

Job

Misc.Info/Changes

Contract

Previous Clubs

12.10.17

Gordon

Strachan

Sco

Scotland

09.02.1957

Manager

resigned

-

Middlesbrough (Eng)

06.10.17

Jupp

Heynckes

Eng

Bayern Munich (Ger)

09.05.1945

Manager

appointed

-

Bayer Leverkusen (Ger)

06.06.17

Peter

Bosz

Ned

Borussia Dortmund (Ger)

21.11.1963

Manager

appointed

-

Ajax (Ned)